• facebook taki köy grupları

  1.
  Efsane gruplardır. Sizde kendi köylerinizin gruplarını takip ediyor musunuz? Aslında hiçbirini tanımıyorum.

  Falanca öldü bu da ölusünün fotoğrafı...
  Gruptan duyurulur. Emmiler cenaze namazına koşar. Şehirdekiler ah vah edip fotoğrafı sayfalarında paylaşırlar. Bugüne kadar yüzlerce ölmüş emice/ nene fotoğrafı gördüm.

  Sayelerinde ölüm benim için sıradanlaştı.
  Muz yerken falan çat üzerinde bıçakla ölü ölü yatan teyze ile karşı karşıya geliyorum. Elinde oyuncakla bile ölekalan var. Nene ölmüş evdeki çocuk piçlik peşinde. Neyse ahali bu gecede kafayı taktığım şeylerden birinden dert yandım.
  5 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • eşi öyle istiyor diye ailesi ile görüşmeyen adam

  1.
  Şayet ailesinin eşine karşı çok büyük kusurları yok ise hata eden adamdır. Ileride kafasını duvarlara vuracaktır pişmanliktan.
  Bir tanıdığım düştü bu hataya. Eşi istemediği için kendi ailesini evine çağırmadı 10 sene kadar. Sonra babası üzüntüden kanser olup öldü. Gelinin görüşmek istemeyişinin tek nedeni : borçlar içinde kıvranan öğretmen emeklisi anne babanın evlenirken onlara ev alamamasıydı. Bu yüzden trip atan kadınında babası o çocukken ölmüş. Kariyeri çok iyi ayda 10.000 lira kadar maaş alıyor ve kadrolu. Sorun ta nişanda başlamıştı. Kayınvalide ona 2 metre falan boyutunda inci kolyesini hediye etmişti nişanda. Neymiş altın değilmiş ? Inanabiliyor musunuz? Bu yüzden bir insana kin güdülür mü? Evlenirken 8 bilezik takıp yine de tüm ev eşyalarını aldılar ama neymiş ev almamışlar? Siz böyle insanlar gördünüz mü çevrenizde? Emin olun çoklar.

  Şimdilerde adam pişmanlıktan geberiyor ama boşanamıyor da çocuklarında doğuştan gelen çok ciddi bir rahatsızlık var.
  2 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • arkadaşın doğum gününde yaş pasta olmaması

  1.
  9- 10 yaşlarındayım. En yakın arkadaşım esin ile mahallede oynuyoruz. Mahalledeki tek kürt arkadaşımız olan suzan geldi yanımıza " bugün benim doğum günüm , annem kutlama hazırladı. Gelir misiniz? " dedi. " Olur" dedik " geliriz" .

  Evlerimize gittik esin' de bende. Annem babam işte. Para yok. O yıllarda çok olağan olan şeyi yapıp evden hediye edilebilir bir şey seçip paketledik. Ben bir bilezik seçmiştim çok iyi hatırlıyorum. Plastikti.

  Gittik. Bizden başka kimse yok. Zaten ailesi başka kimselerle görüştürmüyor kızı. Yadırgamadık. Pasta bekliyoruz heyecanlıyız.
  Annesi çıka geldi ki elinde bir tepsi. Tepsiyi koydu önümüze içinde börek var. Biz pastayı bekliyoruz. Esin sordu " pasta gelecek mi? Hediyeleri o zaman veririz üflediginde" diye. Suzan ' ın yüzü düştü. " pasta yok ki annem bizim için börek hazırladı " dedi. Esin patavatsız, kürt düşmanı bir kız çocuğuydu " nasıl pasta yok, pastasız doğum günü sayılmaz ki o zaman bende hediye vermiyorum" dedi. En yakın arkadaşınız böyle bir çıkış yapınca çocuk aklıyla ona katılım gösterip onunla birlikte ortamı terk ediyorsunuz işte.

  Halbuki suzan' ın annesi yerlerinde fayans bile olmayan kirada oturdukları evi yıkamış, temizlemişti biz geleceğiz diye. Çokta güzel börek yapmıştı. Ve ben hâlâ pişmanlığını yaşıyorum o gün esin ile birlikte kalkıp gittiğim için. Küsecek miydi? Zaten şimdi de yok hayatımda.

  Suzanlar tam tamına 8 kardeşti. Evlerinin içi hep sidik gibi kokardı.
  Bize öyle gelirdi yani ne bileyim. Suzan çok çok güzel bir kızdı. Selvi boylum al yazmalım ' daki türkan şoray gibiydi güzelliği.
  Bizden bir kaç yaş büyüktü. Bir kaç ay sonra taşındılar mahalleden.
  Mahallemizde kürtleri istemezlerdi. Mhpli amcalar doluydu. Esin' de o yüzden böyleydi, kürt düşmanlığı ailesinden gelirdi.

  Çok geçmedi. Dedeme yardım etmek için pazara çalışmaya gitmiştim bir gün yine suzan' ı gördüm pazarda. Tam da yokuşta.
  Yanında yüzünü beyaz tülbenti ile örtmüş beyaz tülbentli kürt teyzeler vardı. Evlendirmişlerdi suzan' ı. Kaçtı ki yaşı? 15 mi? Inanın en fazla 16. Ben ona uzunca bir süre bakakaldım. O beni görmedi.
  Zaten sadece önüne bakıyordu. Bakamıyordu sağa sola. Bakamıyordu yukarılara.

  Biz onun bu hayattaki tek doğum gününü de mahvetmiştik!
  10 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yeşilkent mahallesi 1805 sokak esenyurt

  1.
  Başlık ekşisözlük' ten evet. Arak değil insanlık hizmeti.

  Her gün karısını döven bir adam varmış. 155 i aramişlar ama ihbara polis gitmemiş.
  Öncelikle yeşilkent ' in çok pis bir muhit olduğunu vurgulayayım. Buradaki taksiciler " gece oldu mu ne yolcu alırım ne de yolcu bırakırım " derler. Çok aşırı tehlikeli bir yerdir. Hücre evleri, madde bağımlıları, hırsızları , arsızları...
  Haliyle polisler de hadi ihbar geldi hemen gidelim diyemiyorlar.abartmıyorum zaten bir günde sırf avcılar ilçesinden 400' e yakın aile içi şiddet ihbarı gidiyormuş.
  Ihbar gelince yer de karışık bir yer olunca tuzakta olabilir diyerek çok donanımlı gidiyorlar.şayet o eve daha once çok gittiyse polis ve kadın şikâyetçi olamamışsa polis artık gitmiyor da olabilir.
  Neyse asıl sorun o allah' ın cezası adam kadını döverken bebek ağlama sesi geliyor ya da çok küçük bir çocuk. Video linkini bırakıyorum:

  https://mobile.twitter.co...tatus/1177932411524538370

  Kanım dondu. Bir çocuğa bunu yaşatmaya hakları yok. Sayet kadın korkudan sikayetçi olamıyorsa devlet bir şey yapsın. Bu kadınlar sahiden şikayetçi olamıyor. Olamıyorlar. Korkuyorlar.

  Edit :Kadın darp rqporu almış ve şikâyetçi olacakmış. Şimdi bu dayakçı koca uzaklaştırma alacak ve belki 3 ayda hapis cezası. Sonra bu kadını bulacak. Keşke müebbet verseler. Böyle insanların düzeleceğine inanmıyorum çünkü.
  1 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • zübeyde lokmanoğlu

  1.
  Miss turkey 2019 adaylarından. 18 yaşındaymış. Az önce instegram hesabına baktım da adeta 18 yaşını doldurması beklenilmiş yarışmaya girmesi için. Inanılmaz güzel bir kız. Eminim türk kızını çok iyi temsil edecek. Yarışmada 1. Olmazsa jüride sorun ararım.

  https://instagram.com/zub...oglu?igshid=1f78qnp8r2f0x
  -2 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • balon balığı 8 yaşındaki kızın parmağını kopardı

  1.
  Olay mersin' in anamur ilçesinde gerçekleşmiş. 8 yaşındaki e.b.d denizde yüzerken parmağına iki kere bir şeyin değdiğini üçüncüsünde ısırıp , sol yüzük parmağının yarısını kopardığını görüyor. " parmağım " diye bağırmaya başlıyor. Babası yanına geldiğinde parmağının kikirdagini görüyor , 40 - 45 santim boyutunda benekli balon balığını fark ediyor o sırada. Çocuğun parmağını sararak acil servise götürüyorlar.

  Haberin linki burada : https://www.haberturk.com...-yarisini-kopardi-2524807

  Olay çok korkunç. Teneke kutu yutan, demiri ısırarak parçalayabilen , zehirli dikenleri olan bu balığın denizlerimizde ne işi var? Nasıl önlem alabilirler? Anamur' da kıyıya gelen bu balık eminim tüm kıyılarımıza gelebilir aynı şekilde. Bizim denizlerimizde bu balık ile başedebilecek balık türüde pek yok. Bu balıklar daha da çoğalırsa ne halt edeceğiz?
  4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • alışverişi internetten yapmak

  1.
  Günümüzde çok mantıklı görünen olay.
  Kışları ev rutubet oluyor diye bu yeni çıkan "tablet mob" lardan almak istedim.
  2 su hazneli ( kirli su / temiz su ayrı) ve çok güzel sıkıyor. Neyse bu civardaki dükkanlara sordum fiyatları çok yüksekti.
  Hatta bir yerde sadece 5 litre olanı 100 liraydı. Almadım. Eve geldim araştırdım.
  12 litre ve 2 ped hediyeli tablet mob temizlik setini sadece 54 liraya aldım.
  Esnaf böyle yaparsa tabiki iş yapamaz. Bundan sonra internetten alınacaklar listeme temizlik ürünlerini de ekledim.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • minibüse binen travesti

  1.
  Vay arkadaş bu akşam bunu da gördüm. Bir de minibüs olduğu için poposunun tam altında biten pembe elbisenin altına parmak arası terlik giymiş.

  Boy 1.90 , boyun kuğu gibi. Çalıştığı birahanenin hemen önünde indiriyor zaten minibüs. Üzüldüm gerçekten. iner inmez kendisini bir arkadaşı karşıladı ki o da gaydi. Sanırım 10 metre yalnız yürümeye bile korkuyorlar o giyim kuşam ve trans birey olmanın verdiği dışlanmışlık korkusu ile.
  1 -4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • ekonomi düzelecek mi

  1.
  Bugün gördüğüm tablodan sonra aklıma gelen soru.

  Malumunuz, g-20 zirvesi için japonya' nın osaka kentine giden trump ve erdoğan 29 haziran' da yani yarın görüşecekler. Bakalim bu görüşmenin ülkemize olumlu katkıları olacak mı?

  Erdoğan ve trump fotoğrafta çok samimi görünüyorlar.

  https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-48798596
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • esenyurt ta gece bekçilerine saldırı

  1.
  Selo' nun bir mitinginde 500.000 kişi toplanan muhteşem eseyurt insanını biliyorsunuz, anlatmama gerek yok. gece kartallarına saldırmışlar.

  Peki şimdi sizi kim kurtaracak sayin emniyet mensubu düşmanları?

  http://www.milliyet.com.t...i-gece--nnVFXyqAAUjy.html
  5 -10 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • esenyurt avcılar beylikdüzü kürtleri

  1.
  Dün akşam hepsi ekrem abilerinin kutlamasına katıldı. Zılgıt atıp durdular. Bir komşu kendilerinin 25 oyunu alan adama telefon açıp " e hadi seçimi aldınız şimdi sözünüzü tutun, 2 oğluma iş verecektiniz " dedi. Bakalım olaylar ne yönde gelişecek. Kürtlere vaad ettiklerini yapacaklar mı? Merak konusu.
  2 -3 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yapi kredi bankası ve istanbul seçimi

  1.
  Biliyorsunuz yapı kredi bankası ' nın % 81.9 ' luk hissedi koç grubu' na ait. Az önce bankada bir işim vardı . Her zaman bomboş olan bankada bir kuyruk var size anlatamam. Tam 1.5 saat bekledim.
  Seçim bitti ya koç amcaları paralarını dağıtıyor galiba insanların.
  Artık ne yaptılarsa seçim için koç amcalarına.
  1 -6 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • hasta pasta

  1.
  Çok değişik bir tarzda çocuk şarkıları yapan grup. Elektironik alt yapıları var bildiğiniz çok sağlam.

  Oğlumla her gün dinliyoruz. En sevdiği şarkıları " karpuz karpuz karpuz karpuz , sende de karpuz bende de karpuz " şeklinde devam eden " karpuz karpuz" şarkısı ve oğlum şu an çok güzel " karpuz" diyor. Sanırım bu onların sayesinde.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • heves kıran insanlar

  1.
  Fesatlardır. O yüzden aldırmayın. Kimsenin bir şeyi yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • antik kilise şarapçısı

  1.
  Sözlükten uçurulması gereken trollümsü. O kadar düşmedi bu sözlük beyinsiz kardeşim dilek imamoğlu ile semiha yıldırım hakkinda bir versus yaratıp semiha hanımı aşağılamaya çalişıyorsan senin yerin ekşi sözlük ' tür. Orada seviye aranmıyor nasıl olsa hali hazırda. Her isteyen de yazar oluyor hani yeter ki sizin gibi olsunlar.
  5 -10 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • doğuştan kızıl olmak

  1.
  Kızıl bebeklere bayılırım. Kızıl kız
  çocukları da çok güzel. Bazı kadınlar da mükemmel. Eskiden hep keşke kızıl doğsaydım diye hayıflanırdım hatta. Saçlarımı epey bir yıl kızıla boyatmıştım.
  Şimdilerde Aklıma hep southpark geliyor, southpark' taki kızıl doğma muhabbetleri beni adeta kızıldan soğuttu.
  Sonra diger abd dizilerinde de benzer şeyleri gördüm. Southpark ' ta kızıl doğmak bildiğiniz işte doğuştan şanssız olmak. " ha kızıl mı doğdu? Yazik ne yapalım çocuğumuz sonuçta " gibi bir şeye benziyor.
  Türkiye ' de nadir olsa da gerçekten kadını güzel erkegi itici oluyor. Gerçe kerem bursin var kadınlar beğeniyormuş ama ... neyse esasen Nicole kidman' da doğuştan kızıldır.
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • bu öykülerin mutlu bir sonu olmalı imza kampanyası

  1.
  Öykü arin ' i hepimiz tanıyoruz. Minik , güzel öykü' nün mutlu sonu için ve ilik bekleyen diğer güzel insanlar için lütfen imzalayın. 30 saniyenizi bile almayacak.
  Şimdiden teşekkürler hepinize. Öykü ' nün iyileşip tüm kötü günleri geride bırakması ümidiyle :

  Sağlık Bakanlığı: BU ÖYKÜ’LERiN MUTLU BiR SONU OLMALI iMZA KAMPANYASI: ÖYKÜLERi VE GÜLÜCÜKLERi HiÇ BiTMESiN! - Kampanyaya imza ver! (link: http://chng.it/hX8NcBMw chng.it/hX8NcBMw
  @ChangeTR
  aracılığıyla.
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • terörle genelde muhafazakarların mücadele etmesi

  1.
  Öyle tabi. Gençler barlarda alkol alacak , kızlar mervelerde kalmaya gidecek, baba evde rakı içecek. Avrupa gezenlere doğal gelecek kürdistan kurulması. E kim bu ülke bölünmesin diyecek? Kim askere gitmek için can atacak? Kim oğlunun ellerine kına yakıp askere göndermek için can atacak? Iş muhafazakar kesime kalıyor niye? Solcular rahatça refah içinde yaşasınlar, içki masalarında ülkeyi kurtarsınlar... hem erkeklerle yatıp hem karısıyla takılan durumu karısının da bildigi avrupalı , amerikalı şahane erkeklerin olduğu dış ülkelere sempatisi var insanların çünkü. Bilmiyor ki oraya da gitse oranın muhafazakari kendisi olacak. Ülkesinin kıymetini bilemeyenler bir gün bu yazdıklarımı anlayacak ama iş işten geçmiş olacak.
  3 -4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • babanın sürekli sizi çalışmaya zorlaması

  1.
  Babanızla biraz empati yapabilirseniz neden sürekli çalışmak istediğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Emin olun sadece maddiyat düşünmüyordur.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • 11 yaşındaki çocuğu döverek ormana götüren sapık

  1.
  Olay Tuzla - aydınlı ' da meydana gelmiş. Görüntü kan dondurucu.
  Ev kamerasına yansıyan kısım videoda. Sonrası ise daha da iğrenç ; adam çocuğu ormana götürmüş tecavüz etmek için ve o sırada onları takip eden kadın çocugu kurtarmış.

  Lütfen şu adamın kim olduğunu bulup halķın eline versinler.
  Zavallı cocuk. Zavalli. Çok üzücü. Böyle psikopat sapıkların hepsi geberip gitmeli.

  https://twitter.com/bagzi.../1122874864556290048?s=19
  1 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yeni şeyler getiriyorum