• sözlük yazarlarının garibanlık anıları

  20.
  Yol param olmadığı için karlı bir havada 3 saat yürümüştüm. Zatürre olmuştum. Bütün gece kaburgam kalbime saplanmış gibi ağrımıştı. Ben öyle gururluydum. Kimseden 5 kuruş isteyemezdim.
  3 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yazarların ihtiyacı olan para miktarı

  176.
  1.000.000 liracık. Anneme bir ev kendime bir ev alırdım. Kalanı da oğlumun üniversite giderleri için saklardım. Ölsem de gözüm arkada kalmazdı.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • karadenizin 47 yerinde orman yangını çıkması

  11.
  Yangın hemen söndürüldü. Yine başlamış muhalifler araplara arsa diye zırlamaya. Kötü niyetinizden kaybediyorsunuz.
  -4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • kanal istanbul şart çünkü karadeniz patlayabilir

  17.
  Akademisyen bir çok arkadaşım var. Akademisyen demek sanki her şeyi biliyor demek mi? Saçmalayamaz demek mi? Yanlış bir şey söyleyemez demek mi? Hemen başlamışlar " ülkedeki akademisyenler böyleyse..." diye. Hemen genelleyin.

  Adam kendi fikrini beyan etmiş. Maya takvimine inanan onca insan vardı dünyada. Çokta garipsemiyorum. Şimdi bu insanın belliki kanal istanbul yapılsın diye öne sürmesi gereken bir şey olmalıydı ve bu kendi ana dali ile ilgili olmalıydı. Gazı öne sürdü.

  Bu arada marmaray içinde hep çatlayacak, patlayacak deyip duranlar oldu. Hatta sol kesimin akademisyenleri fay hatları ile ilgili bir ton makale yazdı. Şu ana kadar bir şey olmadı. Bu tehlike yok demek değil? O akademisyenlere de hakaret etme hakkını vermez bana. Saygı duyarım.

  Bir yapılsın bakalım sonuçlarını elbet göreceğiz. O zaman gelir eleştiririz ya da överiz.
  1 -13 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • izmirde su akmadığı halde partisini savunan cph li

  2.
  Alıştılar onlar aç susuz yaşamaya. Bir de istanbul' a geldiklerinde yeni havalimanına laf eder çoğu ; uçak pistte çok dolanıyormuş.
  Tek derdimiz bu olsun bizim. Izmirliler ev bile satın alamıyor.
  Bina yapılmıyor ki? Hep lüks adı altında 5 para etmeyecek evleri 600.000 ile 1.500.000 arasında insanlara kitleme peşindeler bornova - yeşilova' da bile. Tekel izmir olmuş adeta. Asıl diktatörlük orada ama farkında değiller. Size dayatılan kötü yollar, kanalizasyon kokusu, çarpık kentleşme, az otobüs hiç zorunuza gitmiyor. Hiç gıkınızı çıkaramıyorsunuz. Hâlâ daha erdoğan ' a sövüyorsunuz. Sizler gerçekleri göremiyorsunuz. Kabul edin.
  Şimdi annem yazmış su 21.00' da gelecekmiş. Siz kendinize bunları lâyık gördünüz. Hiç hükümeti eleştirmeyin. Gecekondunuzda mutlu mutlu yaşayıp erdogan' a sövün.

  Şehrin en az yarısında doğalgaz yok bir de he bakmayın böyle atıp tuttuğuna izmirlilerin. Evlerin önündeki doğalgazı baglatacak parası yok çoğunun. Işsizlik nabız gibi, gençler hep aylak. Lcw' ya işe girmek için hayal kuranlar var . Kendi düşen ağlamaz!
  3 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • gerçek bal bulmanın güçlüğü

  22.
  Şifalı bal arayan anzer yaylası'na gidecek. Tüm futbolcular oradan getirtiyor balını. Biraz pahalı evet ama değer sonuçta karadeniz ; Kaç yüz çeşit çiçekten öz alıyor arılar .
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • south park

  631.
  5 yıldır izlemediğim dizi. Oncesini full izlemisimdir. Butters hayranıyım. Hep bir oğlum olursa ona benzesin istemiştim. Butters şarkılarını telefonda zil sesim yapardım vs. Sahiden de oğlum butters gibi oldu.

  Paris hilton'lu bir bölümü vardı, efsaneydi. Mutlaka izlemelisiniz.
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • the pursuit of happyness

  168.
  Filmdeki ilâhi beni çok etkiliyor her izlediğimde : " Tanrım o dağı yok etme, bana onu tırmanma gücü ver."

  Çok çarpıcı oluyor o an o korodaki siyahi insanların müthiş gırtlakları sayesinde.
  Sorunun yok olması değil onu aşma gücü daha elzem.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yerli otomobile isim önerileri

  40.
  Ottoman.
  3 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • 190 boya sahip olup minibüste ayakta gitmek

  8.
  Egilerek duran, kollar bir uçtan baska uca uzanmış, genellikle şöföre yolcu ücretlerini uzatan kişi olmaktır. Bir an önce kendi arabasını alıp bu çileden kurtulmalıdır.
  -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • lepistes

  68.
  Fiyatı ucuz görüntüsü gosterişsiz diye olsa gerek insanlar onun adını söylerken pek sallamadiklarini belli ederler.

  - peki bu balık ne?

  + hıı o mu lepistes yaa.

  Acıyorum içten içe lepisteslere. Türünün adı da o kadar ihtişamlı ki insan " lepistes" adını duyunca karşısında canlı kanli rengarenk bir balık bekliyor.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • istanbul

  5475.
  Gece yarısı trafiği berbat olan şehir. Evet trafikte yoğunluk yok doğru da trafiktekilerin % 80 i trafik canavarına dönüşüyor. Bu şehire yoğun trafik müstehak anlayacağınız. Dur kalk dur kalk yapa yapa yaşasın bu caniler çok can alacak yoksa.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • beni güldürsene

  1.
  Bir gün bizim temel' e kız istemeye giderler .

  Kızın babası sorar :

  - oğlinizun içkisi,kumari ,karisi kizi var midur?

  Temel'in babası cevaplar:

  + hepsi var idur pir tek karisu eksiktur.
  2 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • trabzon da orman yangını

  2.
  Bu yangını ( henüz çok yeni) uzungölün kıyısına komple kaçak bina yapıp evleri devlet eliyle yıkılan kişilerin çıkardığını düşünüyorum. Hislerimde yanılmam. Hislerle olmaz derlerse kanıt arasınlar elbet bir şey çıkar derim. Açgözlü olan ve orman yakabilen her insanı kınıyorum.
  1 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • hadise nin kırmızı elbiseli seksi fotoğrafı

  9.
  Kafasi elbiseden büyük gibi durmuş son fotoğrafta. O fotoğrafçıyı tebrik ederim.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • orgeneral imamoğlu na tekmil veren zabıta bölüğü

  11.
  Istanbul istanbul olalı böyle sonradan görme bir belediye başkani görmedi.
  7 -3 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • mansur yavaş benden 25 milyon rüşvet istedi

  16.
  Yavaş 'in çek- senet işlerinden vukuatı vardı zaten. Hiç şaşırmadım. Temiz bir siyasetçi kalmadı mı bu ülkede?
  2 -4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • kanal istanbul un faydaları

  48.
  Suni bir kanal açıp bazı gemilerin buradan gecmesini sağlayarak bogaz' daki gemi trafiğini rahatlatmak istiyorlar. Sadece bu. Bogaz' dan günde 3000 gemi geçiyorsa bir kısmı artık kanal istanbul' dan geçecek. Bu proje ta roma imparatorluğu'na dayanan bir projedir.
  Şayet bir avrupa ülkesi yapmış olsaydı " ulan heriflere bak be suni kanal açmışlar " derdiniz. Sizin derdiniz reis ile cümle alem farkında. Adam ülkesine güzel şeyler katıyor . Algilayamiyorsunuz heykel dışındaki gelişmeleri sanırım vah garipler!
  1 -8 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • milli piyango 2020 yılbaşı çekilişi

  19.
  Muhaliflere göre kimseye ikramiye çıkmıyormuş. Chpli kayınpederim bile kendisini yırtıyor. Demirören aldı da 80.000.000 u yedirirler mi de? Ulan ya!
  80.000.000 onlar için para mı? Ikramiyelere çöküyorlarmış falan. Adam zaten tüm şans oyunlardan her hafta milyarlar kazanıyor napsın vatandaşın 80.000.000'unu.

  Geçenlerde yine 2011' de milli piyango ile milyoner olmuş bir amca ile tanıştım. Tamam sana bana çıkmadı ama bu başkalarına çıkmadığı anlamına gelmiyor.

  Bilet aldım mı almadım. Şansımı biliyorum.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • 50 bin suriyeli gelecek

  14.
  Ne iş anlamıyorum? Şöyleki idlib' te muhalifler var esad' ı istemiyorlar. Putin isyanı bastırmak için ateş açıyor ha bire idlib' e kankasi esed' e yardım etmek için. Erdoğan' ın esed ile arası açık ama putin ile iyi. Sonra kısacası 50.000 idlibli bize giriyor. Niye bize giriyor?
  Sadece bunu açıklasınlar bize? Başka sorum yok!
  1 -2 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yeni şeyler getiriyorum