• panın labirenti

  7.
  Tekrar tekrar izlerim, bıkmam. Görsel şölen.

  Ofelia! Ofelia!
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • sadakatsiz dizisi

  54.
  Volki tolki diyen elemanın şevval sam'ın oğlu emir tarık (selçuk dağcı karakterini canlandıran) olmasına çok şaşırmıştım.
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • ankaralı namık

  246.
  7. Kattan düşerek hayatını kaybeden şarkıcı.

  "Hanım ben biraz uçup geleceğim " diyerek balkona cıkmış rahmetli. Kocam bana böyle bir şey dese bir arkasından gider ne yaptığına bakardım. Bonzai kullandığı için karısı kendisinden bezmiş anlaşılan.
  Kadın ne dedi acaba? "evde uçma misafirim gelecek , balkona çık bey. Hava da çok güzel " vs.

  Hâlâ aklıma takılıyor.
  2 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • çocukken camiden kovuldum o yüzden camiye uzağım

  5.
  Doğrudur. Ramazan aylarında teravih namazı için camiiye gidiyorduk üç kız çocuğu.

  Namaz esnasında önümde namaz kılan aşırı tontiş bir teyze vardı. Eteği başıma geçti tam secde ediyorduk. Çıkamadım eteğin içinden. Sonra üçümüz gülme krizine girdik ve dolayısıyla kadınlar bizi kovdu.
  3 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • günün karikatürü

  7019.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2117329/+

  Oğlum kafasını sehpaya çarpınca aklıma geldi yine.
  4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • lupin dizisi

  3.
  Ilk bölümünü izledim ancak internetimiz kesildi (çalışma varmış). 15 ocak'ta devam edeceğim.

  Umarım bu diziyi izleyip banka falan soymaya kalkışmam.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • sevilen eski şarkılar

  17.
  Kurban - yalaka.
  2 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • ped alırken utanmayan kız

  82.
  Saçma düşüncelerden sıyrılmış kızdır. Bizim çocukluğumuzda bakkallar gazeteye sarıp verirdi. Hattâ bu konuda yaptığım harika bir gaf var:

  Bir gün kuzenlerimle bir yere gidiyoruz.
  Beni arabadan indirdiler marketin önünde , ped almam için. Bakkal kanatlı mı olsun? Kanatsız mı? Diye sordu. Iki kahvehanenin olduğu meydanda , bakkaldan kafamı uzatıp kuzenlerime seslendim "orkid kanatlı mı? Kanatsız mı ?" Diye. Kaç saat güldüklerini hatırlamıyorum.

  Ped tabusunu ben yıkmış olabilirim ülkedeki.
  7 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • öğretmenlerin bizler üzerindeki emeği

  10.
  Yazarak anlatabileceğim bir şey değil.
  Senelerdir aklımı kurcalayan bir şey var mesela ; ilkokul 1. Sınıfa başladığımda emekliliği gelmiş, hayli yaşı büyük olan bir kadın öğretmenim oldu. Yalnızca yarım dönem. Anne şefkati vardı kadında yemin ediyorum. Adı iffet'ti. Çok aradım sosyal medyada bulamadım, çok üzüldüm. Dünyalar iyisi bir okul müdürümüz vardı adı nurettin'di. Biz mezun olduktan sonra beyin kanamasından vefat etmiş. Ümit, erdoğan, mustafa , candan , aylin, oya ögretmen vardı ; inşallah çocuğuma da onlar gibi öğretmenler nasip olur.

  Nasıl özlüyorum o ilk 8 seneyi. Çok beyefendi ve hanımefendi ögretmenlerimiz vardı. Lisede o samimiyeti pek bulamadım 2 öğretmen dışında ama olsun yine de güzeldi.

  insanın üzerindeki etkileri o kadar o kadar büyük ki öğretmenlerin! Sizin siz olmanız konusunda adeta bir mücadele veriyorlar size kızarken bile.
  3 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • björk

  181.
  Uzaydan geldiğini düşündüğüm aşırı sempatik şarkıcı.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • fakir olup evlenen çift

  13.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2116713/+
  5 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • fakirim deyip netflix e para veren muhalif

  7.
  Zenginim diyebilmek için kaç paramız olması gerekiyor? Zenginlerden örnek vereyim ; bahçeşehir'de en az 4 milyonluk evlerde oTuruyorlar.

  Demek ki zengin değiliz. Neftlix alamayacak hâlde olsak 10 gün sonra açlıktan ölmemiz gerekirdi. Açlıktan ölmemek zenginlik belirtisi mi?
  7 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • evlenilen kişinin şizofreni çıkması

  3.
  Suç şizofreni kişilerin ailesindendir.
  Şizofreni akıl hastalığı olduğu için evlenmeleri yasaklanmıştır.

  Aileler genellikle çocuklarının hasta olduklarını kabul etmiyor ya da başlarından savmak için evlendiriyorlar.
  Sonra gelsin cinayetler , çocuğa işkence eden anneler , komşulara saldıran babalar.

  Benim çok yakınımdaki bir kadında vardı; komşuların evini taşlar , kocasına bıçakla saldırır, ilaç kullandığı için tüm gün uyuyup küçücük çocugunu sokaklarda bırakırdı.
  4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • ederlezi

  211.
  Goran bregoviç'in göklere yükselttiği bosna ağıtı.
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • ilkokulda altına sıçan yazarlar

  3.
  1. Sınıfa gidiyordum. Son derse girmiştik. Birden karnım ağrımaya başladı.
  O derste o kadar çok öğrenci tuvalete gitti ki "tuvalete gidebilir miyim?" Diye sorunca öğretmen reddetti. O eğlencesine giden afacanlar yüzünden oldu her şey ama tuttum yine de tuttum. Ta ki okuldan çıkana kadar : eve gidene kadar külotlu çorap kaka dolmuştu.

  Eve girer girmez banyoya koşmuştum. Annem için bir hayal kırıklığına dönüşmek istemiyordum.

  (bkz: Benim suçum değil)
  -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • minyon tipli olmak

  60.
  Zor olsa gerek.

  Tanıdığım 40 kilo 1.50 boyunda bir kadın metro beklerken, uzun boylu kaslı bir eleman çarpmış yanlışlıkla ve kadın tren raylarına düşmüş. Neyseki o esnada tren gelmemiş.
  4 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yazarların sempati duyduğu kötü karakter

  4.
  American horror story 5. Sezonunda lady gaga'ya hayran olmuştum.

  Hotel - kontes.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2115995/+
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yazarların top 3 film listesi

  69.
  Forrest gump
  Amelia
  Truman show.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 • azizler

  5.
  izlemeye başladım.

  ilk başta çok kötü bir espri vardı. Çok kalitesiz galiba dedim fakat izlemeye devam ettikçe sardı.

  Edit : çok sevdim bu filmi.
  3 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • gecenin tarihi fotoğrafı

  1009.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2115357/+

  16 Haziran (1938) günü reisicumhur için çok kıvanç veren olay manevi kızlarından Sabiha Gökçen'in uçağıyla Balkan ülkeleri turuna başlamasıdır; her baba gibi heyecanlı ve kızıyla gurur doludur, duygularını şöyle anlatmıştır:

  Bir kaç saat sonra senin büyük bir Balkan turuna çıktığını ve Türk kadınlığını göklerde temsil ettiğini bütün dünya radyoları yayınlayacaklar, herkese duyurucaklar... Gittiğin yerlerde gazeteciler etrafını alacak, sorular soracak, fotoğraflarını çekerek dört bir ülkeye gönderecekler... Onlarla konuşurken soğukkanlı olmalısın kızım. Sordukları her soruya açık açık cevap ver... Her ne zaman olursa olsun, kamuoyu aydınlatma ve oluşturma yolunda çalışan gazetecilerle böyle açık ve samimi konuşmakta yarar vardır. Röportaj yapmak isterlerse memnuniyetle kabul et... Barışçı bir ülkenin kızı olduğunu, her Türk gibi bunu gönülden istediğini söylemeyi unutma. Türkiye Cumhuriyeti olarak şu kısa dönem içinde nasıl kalkındığımızı, nasıl birbirine kenetli bir bütün, bir tek yumruk olduğumuzu söyle... Fırsat düşerse isim vermeden, bize dün düşman olanlarla bugün dost olmayı şerefli bir barış adımı saydığımızı da sözlerine ilave et... Fazla siyasete girme. Ama Türk kadınını, yeni Türk toplumunu ve toplumda kadınımızın yüceldiği yeri, noktayı anlat bir bir... Daha da ilerleyeceğimizi, daha da medeni bir ülke olacağımızı ifade et...

  Burada derin birkaç nefes almış ve devam etmiştir:

  Seni geçirmeye gelmek isterdim Gökçen... Ama ne yazık ki bacaklarımda, dizlerimde derman bulamadım... Bu hastalık iyiden iyiye yatağa yapıştırdı. Uykuyu, uykuda geçen zamanı sevmediğimi bilirsin... Oysa durmadan uyumak istiyorum... Veya doktorların verdiği ilaçlar beni uyutuyor... En büyük, en sonsuz, en dönülmez uykunun yavaş yavaş kapısını çalmakta olduğunu hissediyorum dersem yalan söylememiş olurum... Ama bu sözlerime sakın üzülme... Savarona'yı ne kadar çok severim... Denizi, dalgaları... Yosun kokusunu... Uzaktan uzağa balıkçıların türkülerini... Şimdi bu kokular, bu dalga sesleri, bu sonsuz mavilik, o acı türküler bana yabancılaşmaya başladı...

  Kızına gördüğü rüyayı da anlatmıştır:

  Geçen gece iyiden iyiye dalmışım. Bir rüya gördüm... Rahmetli annemi, o her zamanki giysileri içinde ve mutlu... Ama ne kadar mutlu anlatamam sana kızım... Kollarını açmış beni çağırıyordu. Ben de kendisini hemen iki adım ötedeymiş gibi görüyordum. Başladım ona doğru ilerlemeye. Fakat iki adım sandığım yol bir türlü bitmiyordu. Bu sefer koşmaya koyuldum. Uzun uzun koştum da koştum. Kan ter içinde bitap kalmıştım ki, anacığımın arasında buldum kendimi. Dudaklarını alnıma değdirerek: "Hoş geldin Mustafam" dedi. Uyandım... Ama ne güzel ne güzel bir kavuşma idi bu...

  Kaynak : Sabiha Gökçen, Atatürk'le Bir Ömür,
  sayfa : 272-274.
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 • yeni şeyler getiriyorum